Competition:  Minnesota LWC Championships     Location:  Eastview Rec Center, St. Paul MN
Date:  March 27, 2010                                                Sanction:  30-10-06
Wt     Body Best Best
Sex Class Name YOB Team Wt Sna C&J Total
F 58 Holly Dombrovski 84 TwinCityBB 57.70 65 85 150
F 58 Katalin Treumann 78 TwinCityBB 57.51 57 74 131
F 58 Tania Lex 84 CrossfitMSP 53.81 32 42 74
F 63 Natalie Johnson 89 TwinCityBB 62.16 58 76 134
F 63 Alex Henry 79 CrossfitMSP 62.19 47 57 104
F 69 Becky Lammers 89 Un 66.83 42 52 94
F 75 Lillian Magidow 80 TwinCityBB 74.17 52 68 120
F 75+ Kate Henry 86 Spartacus 97.83 51 62 113
F 75+ Breon Jones 94 TwinCityBB 100.58 46 63 109
M 56 Jared Youmans 89 Red Wing 55.88 70 88 158
M 56 Erik Phillips 96 Spartacus 50.05 43 58 101
M 69 Jordan Youmans 92 Red Wing 66.14 72 93 165
M 69 Joe Schultz 87 TwinCityBB 67.64 66 92 158
M 69 Anthony McLaughlin 91 Spartacus 66.83 62 85 147
M 69 Nolan Larson 91 TwinCityBB 68.55 65 82 147
M 69 Riley Duecker 95 Lakeville S 68.54 55 77 132
M 77 Adam Rozmenoski 85 SWSC 76.13 108 143 251
M 77 Kevin Kocos 85 Un 76.20 110 140 250
M 77 Charles Litecky 89 TmMinn 75.35 102 131 233
M 77 Simon Klimesh 86 Red Wing 76.42 103 128 231
M 77 Eddie Hodges 91 TmMinn 74.81 98 115 213
M 77 Bryan Butts 73 Un 76.83 77 100 177
M 77 Jake Cooper 91 Lakeville S 70.65 78 95 173
M 85 Zach Krych 83 TmMinn 84.49 130 180 310
M 85 Paul Henriksen 88 Spartacus 79.45 116 130 246
M 85 Gregg Hadley 66 Spartacus 82.61 73 97 170
M 85 Logan Bautch 80 CrossfitMSP 83.08 65 91 156
M 85 Jeremy Witt 84 Un 81.75 0 105 0
M 94 Dan Motoyoshi 80 TwinCityBB 93.80 118 135 253
M 94 Benjamin Harrison 91 TwinCityBB 92.90 108 135 243
M 94 Collin Fossum 93 Lakeville S 92.97 107 128 235
M 94 Andrew Robinson 91 Red Wing 92.69 77 101 178
M 105 David Kent 77 Spartacus 104.56 111 140 251
M 105 Phil Markert 35 TwinCityBB 96.03 30 35 65
M 105+ Ryan McMorrow 94 TmCannon 120.70 90 125 215
M 105+ Don Witt 53 TwinCityBB 132.34 95 115 210
Meet Director/Announcer: Roger Sadecki     
Officials:  Phil Markert, Duane Hansen, Bernie Dammann, Charles Jones, Dan Foerster
Best Lifter Women: Holly Dombrovski    Best Lifter Men: Zach Krych
Womens Teams:  1.)  Twin City Barbell         Mens Teams:  1.)  Twin City Barbell